Avatud uksed – 5. klass

IMG_4176 Tänane päev viis mind jälle kooli, kus saja akna taga oli mind ootamas täispikk koolipäev. Olin võrreldes eilsega, kaks klassi kõrgemal astmel ning pidin hakkama saama viienda klassi õppematerjalide omandamisega. Tegelikkuses ei ole ma kunagi viiendas klassis käinud, sest koolireform oli mind viinud neljandast klassist kuuendasse, nii et nüüd sai ka see lünk haridusteel täidetud.

IMG_4169Esimene tund oli matemaatika ja inimeseõpetuse ühisettevõtmine ning toimus õues. Väga kena algus päevale, kuna ilm oli lihtsalt liiga kevadine, et klassis istuda.
Saime teada kui suure jälje me keegi endast maha jätame ning kooli vahtrad said ka üle mõõdetud.

IMG_4199Pärast matemaatika tundi ei pidanud ikka veel majja minema vaid sai õues edasi peesitada, tingimusel et mängitakse jalgpalli.
Need 5A klassi tüdrukud tegelevadki hetkel jalgpalli mängimisega, kuigi pildi peal võib pidada seda tegevust ekslikult ükskõik milliseks muuks ettevõtmiseks. Soovitasin neil siis mängust osa võtta oma võimete kohaselt ning juhendada neid, kes platsil palli taga ajavad. See tuli neil väga loomulikult välja nii, et kui treenereid on vaja, siis ei pea kaugelt otsima!

IMG_4235Järgmises tunnis sai lapata granaatide ja tuumapommide ohutusjuhendeid. Olles varem käsigranaatidega kokku puutunud, siis võin öelda, et kaitseväes puuduvad täielikult sarnased infovoldikud ning vabalt võiks need väeüksustes kasutusele võtta.
Oli ka veidi igapäevasemaid teabelehti vee- ja liiklusohutuse kohta ning nii mõnedki neist võiksid laialdasemalt kättesaadavad olla, sest võib kindel olla, et erinevalt ametlikest väljaannesest, on need voldikud mida inimesed ka tõesti lugeda tahavad!

IMG_4269Järgmine tund viis meid emakeele radadele ning ma sain ka tahvlil käe valgeks teha kui anti ülesandeks kirja panna rahvakalendri kevadised ja suvised tähtpäevad. Pakkusin välja, et õpetaja Aili sünnipäev võiks küll üks nendest suvistest tähtpäevadest olla.
Taoline pugemine tasus ennast kuhjaga ära, sest järgmine vahetund pakuti mulle kohvi.

Viimase tunni ajal,  saime tuttavaks ka inglise keele õpetaja VaIMG_4288lentinaga kelle naasmise üle oli õpilastel väga hea meel.
Klass oli muidugi kummaliselt lage ning siis selgus ka põhjus – selles klassis toimusid riigieksamid ning kõik asjad pidi seintelt maha võtma. Loodetavasti naaseb elu peagi taas seintele.

Päeva lõpetas tantsutrenn, kus valmistuti kohvikutepäeva etteasteks. Nüüd oli juba tunda, mida tähendab päev koolis. Väike puhkus ja homme uue hooga!

no images were found

.:ARHIIV:.

Koolis käis Uljam Teuli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga