Hommikueinest

Kool pakub õpilastele hommikusööki

Kõik me oleme kuulnud, kui oluline on süüa hommikusööki. Paraku õpilaste küsitlemisel selgub, et kooli tullakse ikka söömata, seda eriti 5.-9. kl õpilaste hulgas. Põhjusteks tuuakse varahommikune isupuudus, magamine viimase hetkeni , et ei jäägi aega söömiseks . On ka võimalus, et polegi midagi süüa.

Seepärast otsustas kool vallavalitsuse kaasabil ja toel alates 1. märtsist pakkuda lastele hommikueinet. Kolme nädala vältel viime läbi prooviperioodi. Vaatame, kui paljud lapsed on sellest huvitatud. Kaardistame vajaduse. Need kolm nädalat saavad õpilased tasuta hommikusööki. Valida on pudru ja võileibade vahel. Edaspidi arvatavasti küsitakse raha toidu eest vanematelt.

Loodame, et seda võimalust hakatakse aktiivselt kasutama. Usume, et hommikueinet söönud lapsel on kergem lülitada ennast õppimise lainele, saab paremini õpitust aru ja on aktiivsem tunnis osaleja.

Alates 1. märts 2010 igal koolipäeval kell 8.15- 8.40

HOMMIKUEINE aeg

Küsisin täna meie 2. kl lastelt, kuidas neile tundub see mõte. Eriti mingit vaimustust üles ei näidatud. Põhjus on ka teada… meie lapsed söövad alati enne kooli tulemist hommikusööki. Seda oli meeldiv kuulda… eks see söömata kooli tulemine ongi natuke vanemate õpilaste probleem olnud läbi aegade.

Vaatame, mis saab…

OOTAN LASTEVANEMATE ARVAMUSI!

(447)

5 arvamust “Hommikueinest” kohta

 1. Põhjendatud arvamuse saad lisada kommentaarireale, kuid esilehel pn küsitlus, kus saab lihtsalt oma poolt või vastuhääle anda.

 2. Hommikusöök on hea alagtus, kuid mul on omad kahtlused:
  * Ma olen näinud milliste snäkkidega tulevad hommikul lapsed kooli, seega ei ole neil toiduprobleemi.
  * Lastel on isegi lõunase toidu söömisega probleeme, kas hommikune puder teeb imet?
  * Vanemate klasside õpilased komnerdavad alles kell 8.30 Maidla sillal, nii et hommikusöögiks nad vist ei jõua.

  Ise andsin hommikusöögile küll poolthääle, kuid hommikul ei ole kellelgi nii kiire, et kodus süüa ei jõua, sest meil pole vaja bussile joosta ja vanemad ei kiirusta ka tööle. Alati saab niipalju varem ülesse ärgatud, et saab ilma kiirustamata kõik asjad tehtud. Loodame, et üritus saab lastevanemate heakskiidu ja laste osavõtt on aktiivne. Kooli hommikusöögiga alustada, oleks ju väga tore.

 3. Veidi asjakohast lugemist:
  Näksimine ei asenda koolilapsele hommikusööki
  Hommikusöögi ABC
  Hommikusöök – koolilapse eduka päeva pant
  Lastele hommikusöök

 4. Veidi asjakohast lugemist:
  [url=http://www.tarbija24.ee/040907/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tervis/279563.php]Näksimine ei asenda koolilapsele hommikusööki[/url]
  [url=http://naistekas.delfi.ee/tervis/figuur/article.php?id=29008255&l=wdelfi]Hommikusöögi ABC[/url]
  [url=http://www.nupsu.ee/?menu=news&page=viewnews&item=24300]Hommikusöök – koolilapse eduka päeva pant[/url]
  [url=http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=11&i=178623&t=178623]Lastele hommikusöök[/url]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga