Hüvasti Maidla Kool!

maidla kooli sulgemine

Maidla Kooli jaoks oli üllatav see, kuidas alates 8. jaanuarist – 22. aprillini kestnud vaidlused lõppesid sellega, et ma loobusin oma teenete pakkumisest kuna ei pidanud õigeks reklaamida seda, mis on ilmselge vale. Ma olen valmis taluma palju ning kõikide oma õiguste eest seisma kuni võiduka lõpuni, kuid kuna antud juhul olid kannatajateks lapsed, siis mina ei soovi, et lapsed peaksid seda koos minuga taluma, otsustasin lahkuda. Naljaga pooleks võib öelda, et isegi minu tööandja korjas oma kodulehelt ära minu nime, sest ei viitsinud enam kõiki neid alusetuid kaebusi koolitöötajate ja nende pereliikmete poolt kannatada, mille põhjal tehti kiiresti järeldus, et minu peale kaebamine on mind töökohalt lahti kangutanud.
Kooli lõpu puhul võisin lugeda, kuidas algklasside lapsed ütlesid, et koolivaheaeg polegi oluline ning nad käiksid edasi koolis. Minu jaoks ei ole seal küll midagi üllatavat, sest minu lapsed on tahtnud kogu aeg koolis käia. Nüüd viimasel aastal see soov kadus. Kui ma hakkasin uurima miks, leidsin ka põhjuse, kuid kool ei soovinud lahendust otsida, sest ollakse oma dogmades kinni. Käisin Kiviõli I Keskkoolis ning mulle öeldi seal esimese asjana, et tegemist ei ole mingi kinnise asutusega. Mulle see sobib, sest ma tahan teha seda mis mulle kõige enam meeldib – mälestuste hoidmisega. Teen tagasi nähtavaks ka Maidla Põhikoolile loodud fännilehe, sest see on osa minevikust, kuid uusi sissekandeid sinna ei lisandu.
10 aastat Maidla Kooli oli seljataga, kahju on hüvasti jätta, kuid mulle on kõige tähtsamad minu lapsed ning kui õpetaja muutub inkvisiitoriks, siis on aeg lahkuda! Väike meenutus sellest, kuidas kõik alguse sai juba aastal 2005

HÜVASTI MAIDLA KOOL!

Uljam Teuli

7 thoughts on “Hüvasti Maidla Kool!

 1. Täna jõudis minuni selline õpetaja Hedi sõnum:
  “Mina astusin ja rääkisin ning ühtlasi panin oma kallite Särasilmade silmad tahtmatult vett jooksma. Lapsed said teada, et uuel aastal toimetab nendega juba uus klassijuhataja. Kuna minu elu ei ole liikunud siin Maidlas soovitud suunas, siis proovin veel ühe korra algusest. Sügisest olen Aravete Keskkooli klassiõpetaja ja eripedagoog.”

  1. Sellest mis sul on, ei saa enne aru, kui oled selle kaotanud!
   Tänan kõiki lapsevanemaid olematu toetuse eest! Nagu ma olen korduvalt öelnud, ei aja ma mitte kunagi oma rida vaid alati kaitsen nõrgemaid. Kahjuks jäid seekord kahe kõva kivi vahele just need keda ma tahtsin kaitsta ning pidin loobuma.
   Jõudu õpetaja Hedile seal, kus teda vääriliselt hinnatakse!

 2. Juunikuu “Valla Sõnumites” ilmus Maidla Kooli kokkuvõtte õppeaastast:

  “Maidla kool juubeliootuses ehk lühiülevaade õppeaastast 2014/ 2015

  Meelike Abroi, Maidla Kooli direktor

  Tähistame kooli juubelit 29. augustil. Kogu koolipere on õppeaasta vältel panustanud juubelipidustuste ettevalmistamisele. Oleme korraldunud näituseid, kogunud materjali juubeliväljaande tarbeks, korraldanud fotokonkursi ning osalenud erinevates projektides. Fotokonkursi korraldas infojuht ja arvutiõpetaja Urmas Välba. Õpilasürituste projekte juhib Evely Press. Kooli külastas „Õpetajate Lehe“ ajakirjanik Tiina Vapper. Pidustustehõnguline lugu peaks üsna varsti ajalehes ilmuma.
  Õppetöö
  9. klassi lõpetasid Reno Lipp ja Laura Ots. Reno Lipp lõpetas kooli kiituskirjaga informaatikas. Renol ja Laural on mõttes kindlad edasiõppimise plaanid väga praktilistel erialadel. Kogu koolipere soovib nende soovide täitumist!
  Volikogu esimehe ja vallavanema vastuvõtule olid kutsutud parimad õpilased koos lapsevanematega ning tublide õpilaste klassijuhatajad: Mirtel Veiser, Endrico Järvesaar, Eva Alamets, Getlin Filippov, Pirko Härm, Johannes Juusu, Marta Mariko Heinla, Madli Liis Teuli, Tairo Veber, Hanna Hermione Heinla, Monica Männistu, Anna Helena Heinmaa, Breta Mandel. Nende edukate laste klassijuhatajad on Anu Veldre, Hedi Kadover ja Karmen Tõnnisson.
  12 õpilast lõpetas neljade-viitega. Kahel õpilasel olid puudulikud hinded, õppenõukogu otsusega on neile määratud täiendav õppetöö- nii tegeleb õpetaja õpilasega individuaalse töö korras. Loodame, et täiendav individuaalne õppetöö saab kenasti sooritatud ning sügisel on kõik klassivennad- klassiõed üheskoos.
  Maidla Kooli õpilased osalesid maakondlikul emakeele, inimeseõpetuse ja matemaatika aineolümpiaadil, mitmetel konkurssidel ja võtsid osa ainealastest viktoriinidest. Tublimad olid Mirjam Matilda Heinla, Liis Täpsi, Reno Lipp, Anna Helena Heinmaa, Breta Mandel, Monica Männistu, Markus Kasela, Hanna- Liisa Vilms. Õpilasi juhendasid Heidi Pabor ja Doris Targamaa. Palju osaleti spordivõistlustel Toilas, Illukal, Iisakus: Monica Männistu, Breta Mandel, Hanna Hermione Heinla, Eva Alamets, Raiko Männi, Marten Saral, Georgi Uustallo, Siim Hobolainen, Anna Helena Heinmaa, Mehis Tarum, Marko Toomel, Marko Saral, Sven Soppe, Markus Kasela. Püssi seeriajooksul esindasid Maidla Kooli Breta Mandel, Raili Saul, Anni Lõoke, arendusjuht Evely Press, huvijuht Michelle Raag ning tervisekõnnil Meelike Abroi, kohtunikurollis Kiira Pastarus.
  Lasteaia lõpetajad
  Maidla Kooli lasteasutuse lõpetasid ning asuvad kooliteele Egli Laal, Marie Elisabeth Parkman, Annabel Lõoke, Patrick Poljakov. Ootame teid, armsad mudilased, oma kooli 1. klassi!
  Olulised sündmused
  Lisaks õppetööle tegutsevad koolis mitmed huviringid nagu mudilas- ja lastekoor Velve Mäetaga-Filimonovi juhtimisel, spordiringi juhendab Kiira Pastarus, noorkotkad eesotsas Lembit Alametsaga osalesid mitmetes Kaitseliidu poolt korraldatud laagrites, kandleringi juhendab Pille Kekki. Muusika-aastat tähistasime erinevate kontsertidega.
  Huvikooli raames pakkus õpilastele enam elamusi taekwondo ja jalgpall. Viienda klassi õpilased läbisid Hardi Murula juhendamisel giidiõppe.
  Kevadhooajal vähenes sõudetreeningutes osalevate õpilaste arv. Järgmisel aastal ootame rohkem lauluõppijaid laulustuudiosse!
  Lastekaitsepäeval korraldasime õpilastele koostöös Maidla Noortekeskusega huvitavate töötubade päeva, abiks Gerri Alamets. Tublimad õpilased said preemiategevuse Kunda Lontovo seiklusrajale ning ujulasse. Jätkasime eelmisel aastal alustatud koostööprojektiga Lüganuse Keskkool – Maidla Kool. Projekti raames oli kõigil soovijatel võimalus teha paadisõit Aidu karjääris.
  Kaunist suve kõigile!

 3. “Täna on koolis 52 õppurit. Lasteasutuses on mudilasetele kaks rühma. Koolis ja lasteaias on hariduse andmisega on seotud 26 töötajat.” :sellise lause võib tänasel päeval leida Maidla Kooli kodulehelt, kus ollakse jõutud punkti, et igal õpetajal on kaks last õpetada.

 4. Õpetaja nimetamine inkvisiitoriks ajas mõnel inimesel kopsu kõvasti üle maksa ning mulle heideti ette, et ma isegi ei tea, mida see sõna tähendab. Esimese koolinädala jooksul jagati ühele algklassi tüdrukule ühtesid (!!! jah see sõna on mitmuses!!!) ning kindlasti ei saa seda pidada kooli alguse puhul sobilikuks käitumiseks õpetaja poolt, vaid pigem kasutatakse ära oma positsiooni andes lapsele julma hinnangu kohe õppeaasta alguses.
  Kui nüüd hakatakse otsima jälle süüdlast, nagu inkvisiitoritele kohane, et kes mulle seda juttu rääkis, siis ei maksa seda inimest maja seest küll otsida.

  1. Lõpetan lause: Ja viies lapsed teisse kooli, näitate sellega, et midagi on valesti, aga me ei hooli sellest!

   Seda kas minu lause on õige võib hinnata selle järgi, kui palju lapsi järgmine aasta mõnes teises koolis oma õpinguid alustab. Eelmine aasta oli see number ca 10 õpilast ning kui üks õpilane maksab 250 € kuus, siis on ikka vald väga rikas, et võib endale sellist luksust lubada nagu Meelike Abroi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga