Kihutame uue hooga!

Eile võis Klassilehelt lugeda “Maidla Sõnumitooja” artiklit selle kohta, et Maidla Kool alustab uuenenud direktori ja õpetajaskonnaga. FB viitel klõpsis meeldib nuppu kohe Helene Urva, kelles tekitas tõenäoliselt elevust uus loodusainete tehnika pH-, CO2- ning gaasilise hapniku sensoritega. Kuigi mina ei oska selles nii suurt rõõmu näha kui tema, rõõmustan ma veidikene siiski kaasa ning soovitan seda teha ka teistel. Sõnum on ju positiivne ning kui lapsed saavad targemaks kui vanemad, siis see ongi ju eesmärk!
Eesti keele õpetaja probleem pani mind küll kukalt sügama, sest ma olen suur Eesti fänn ning taunin kõike, mis kipub meie väikest iseolemist jalge alla talluma. Täna hommikul sain aga homsest tööle asuva direktori suust kinnituse –
kõik õpetajad on Maidla Koolile leitud!
Eriti uhked ollakse aga selle üle, et Maidla Koolis on nüüd tööl täiskohaga logopeed ning õpetaja Hedi, kes ennast mitme töö vahel ära jaotas, saab pühenduda 100% uuest õppeaastast alustavale 1. klassile.

Eestis on 19 inimest, kelle perekonnanimi on Teuli, seda on tõeliselt vähe, nii vähe, et tõenäoliselt pole enamus inimesi sellest nimest üldse kuulnud. Uljam on aga veel haruldasem, sest seda kannab siin riigis ainult 4 inimest. Nii olengi mina nagu Eesti maailma mõistes peaks olema – ma pean tegema kõik selleks, et mind märgatakse ning minuga arvestatakse. Kõik, kes on Maidla Kooliga seotud, teavad ja tunnevad mind, sest oma arvamust ei jäta ma kunagi välja ütlemata, kui midagi on väga halvasti . Vahel leian ka kiidusõnu, sest kõik ei saa ju kogu aeg halvasti olla ja ei ole ka!
Eelmine õppeaasta oli murranguline seetõttu, et minu arvates ei sobinud “raamatupidaja” iseloomuga inimene juhiks ning kogu kooli tegevus oli kreenis ühe “huvigrupi” poole. Nii juhtub, kui inimesed ei mõtle ise, vaid kuulavad ainult teisi. Minu eesmärk on alati tuua lapsevanemate ja otsustajateni võimalikult palju informatsiooni, et siis igaüks saaks ise seisukoha võtta. Nii see saab olema ka edaspidi.
Samamoodi kavatsen ma lapsevanemateni tuua nende laste tegemisi koolielust pildimaterjalina, kuid selleks peab saama Klassilehe kasutajaks. Piirangud on seatud ainult nendele, kes ei ole Maidla Kooliga seotud või kes halvustavad kooli või mind isiklikult.

Kõike eelpool öeldud aluseks tuues, võin ma kinnitada kõigile õpilastele ja lapsevanematele, et ma ei ole Maidla Kooli suhtes kunagi ükskõikne ning asun alati nõrgemate kaitseks välja. Ei saa kuidagi saaki, kui käsi mullaseks ei tee ning minu hinnangul on kõik tehtu olnud ülivajalik, et nüüd saaks uue hooga edasi minna. Loomulikult tuleb ka edaspidi eriarvamusi ning lahkhelisid, kuid niikaua kuni kõik otsused tehakse ühiselt ning kõikide seisukohti arvestades, võib minu poolt ainult kiidusõnu kuulda. Niipea, kui hakatakse jälle “turumuttide” moodi käituma, et valitakse omad lemmikud kellega arvestatakse, siis minu heakskiitu selline suhtumine kindlasti ei saa. Nii et kui keegi tuleb sinu ukse taha rääkima, et kui halb on Maidla Kool, uuri enne, et mida see inimene peale rääkimise veel teinud on, sest suuga tehakse suuri linnu, aga käega ei kärbsepesagi!

ULJAM TEULI
täiskohaga lapsevanem

(310)

4 thoughts on “Kihutame uue hooga!

  1. NB! Kes teeb Klassilehel uue kasutaja, siis soovitan kasutada oma nime, et inimene oleks äratuntav või anda aadressile admin@klassileht.ee teada, kellega on tegemist, sest anonüümsed kasutajad ei ole lubatud! Kõikide tundmatute inimeste käest küsin ma ise, kellega on tegemist ning enne vastuse saamist ei ole konto aktiivne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.