Küsija suu pihta ei lööda!

2014-02-06 13.33.14Taas on suvepuhkus lõpusirgel ning põhjust on otsa vaadata saabuvale õppeaastale. Kindlasti ei ole paljudele üldse muutused uudiseks, kuid ma arvan, et kõik tahaksid teada, mis vahepeal toimunud on – kes on juurde tulnud ja kes ära läinud, mis on plaanis teisiti teha ning mis jääb muutusteta.
Muidugi võib igaüks oma klassijuhatajalt, direktorilt või kasvõi haridus- ja kultuuritöö peaspetsialistilt uurida küsimusi küsida ise, kuid Klassilehe eesmärgiks on üldisemad küsimused ühte kokku koguda ja siis saab neile kõigile korraga vastata.
Kõik küsimused mis puudutavad Maidla Kooli uut algavat õppeaastat, pange allolevasse vormi kirja ning need saab teele läkitatud 18. augustil. Vastused leiab siitsamast lehelt

13 thoughts on “Küsija suu pihta ei lööda!

 1. Kuna minuni laekus ka küsimus liiklusturvalisuse kohta, mis puudutas kohaliku omavalitsuse tegemisi või õigemata tegematajätmisi, siis saatsin ka neile kirja kooliaasta alguse puhul. Sama kirja läkitasin ka korrakaitsega tegelevale poolele – komissar Paul Kriisale, et kas ta toetab mind selles küsimuses või mitte.
  Kiri ise on järgmine:

  Tere!

  Peagi on algamas jälle uus kooliaasta ning seoses sellega on lapsevanematel tekkinud küsimus seoses liikluskorralduse organiseerimisega Maidla Kooli juures.
  Kui valmis Maidla-Savala kergliiklustee, siis paigaldati kooli juurde kiirusepiirang 30 km/h koos künnistega, et tagada sellest kinnipidamine. Siiski ei pidanud künnised suurtele autodele kaua vastu ning nüüd on juba enam kui aasta künnised teelt läinud ning kiirusepiirangust ei peeta kinni ilma füüsilise takistuseta. Samamoodi on piiratud nähtavusega teelõik ka bussipeatusepoolses osas, kus on kiirusepiiranguks 40 km tunnis, kuid ka seda ei pea paljud juhid endale kohustuslikuks.
  Olles rääkinud koolitöötajatega, lapsevanematega ning ka lastega sellest, kuidas autojuhid antud teelõigul käituvad, on mul alust arvata, et antud liikluskorraldusvahend on sellel lõigul väga oluline, seoses laste turvalisusega.
  Antud küsimus on saadetud korrakaitse poolele piirkonnapolitseinik komissar Paul Kriisale, kas ta jagab minu seisukohta selles küsimuses, et antud lõik on ohtlik ning seetõttu on paigaldatud ka kiirusepiirangud, kuid nendest ei peeta väga kinni. Politseipatrullide hulga ning muu töökoormuse tõttu ei saa nad ju pidevalt iga kooli juures turvalisust tagada ning seetõttu oleks liikluse rahustamiseks antud lõigul künnis täiesti piisav?
  Lüganuse vallavanemale hr Allan Aronile küsimus, et miks ei ole peetud vajalikuks taastada lõhutud künniseid? Mulle on kinnitatud, et nende paigaldamine oli plaanis seoses Aidu-Liiva kergliiklustee rajamisega, mida hetkel ei ole plaanis rajada, kuid hetkel on töös Maidla-Kiviõli tee ning kas koos sellega ei oleks mõistlik ka kogu see ristmik, mis hõlmab nii Purtse jõe ühte poolt kui ka teist poolt, korda teha? Arvestades künnise hinda (ca 500 €), siis kas 436 000 € kulutamisel Maidla-Kiviõli tee kergliiklustee rajamisel antud investeering eelarve tõesti lõhki ajaks?
  Need on lapsevanemate ning õpetajate ettepanekud olukorra lahendamiseks. Ootame korrakaitse ja kohaliku omavalitsuse koostööd ja omapoolseid ettepanekuid olukorra lahendamiseks.

  Lapsevanemate nimel

  Uljam Teuli
  tel: 5257005

 2. Täna sai valda saadetud järelpärimine, et miks pole minu kirja valla dokumendiregistris registreeritud. Kuna valla sekretär-asjaajaja on mul hetkel kõrgendatud tähelepanu all, siis kahtlustan kuritahtlikku käitumist.

 3. Selgus, et kratt on imbunud andmebaasi ning kiri jõudis ilusti kohale ning sellega ka tegeletakse. Soovitasin vallal edaspidi saabunud kirjadele vastata, et see on registreeritud ning siis ei tekiks mingisuguseid kahtepidiseid arvamusi, et midagi kuhugi kaotsi läheb.
  Loodetavasti saab liikluse probleem sama lihtsa lahenduse kui see kirja oma!

 4. Lüganuse valla vastus esitatud küsimusele liikluskorraldusest Maidla Kooli ümber:

  Liikluskorraldusest Lüganuse vallas

  Tänud asjaliku kirja eest. Teil on õigus, et liikluskorraldus Maidla kooli juures ei ole kõige parem, sest liikluspiirangutest eriti kinni ei peeta ja see on ohtlik ennekõike koolilastele.
  Künnised ehk niinimetatud „lamavad politseinikud“ ei pidanud suurte rekkade sõitmistele vastu ning need tuli eemaldada. Lahendus oleks antud ohtlikesse kohtadesse künniste ehitamine, mis oleksid asfaldist kõrgendused kõrgusega kuni 10 cm ja pikkusega kuni 3,0 meetrit. Selline künnis oleks liiklusvoolule vastupidavam ja loodetavasti distsiplineerib liiklusvahendite juhte.
  Oleme kohtunud tee-ehitajaga, kes hindas olukorda ning teeb hinnapakkumise. Vastavalt hinnale otsustame, kas tellime ühe või kaks künnist.
  Mis puutub künniste paigaldamisse koos Aidu-Liiva kergliiklustee ehitamisega, siis seda kahjuks antud projektis ette nähtud pole. Samuti ei ole võimalik finantseerida künniste paigaldamist Maidla-Kiviõli kergliiklustee eelarvest, sest see raha on siiski ainult antud projektile ette nähtud ja mujal kasutada ei saa. Olukorra parandamiseks püüame saada kokkuleppele politseiga, et patrullid Maidla kooli ümbruses tihemini patrulliksid.

  Lugupidamisega

  Allar Aron
  vallavanem

  1. Ma olen väga rahul, kui kõik läheb nii nagu lubatud. Kui rahast jääb puudu, siis ma tean, kustkohast on võimalik saada 7500 € , millele volikogu esinaine ei suutnud rakendust leida ning suunas oma rahakotti.
   Illusioone ma endale ei loo ning aplodeerin alles siis, kui oht on täielikult kõrvaldatud.

   1. Uljam, kas sa peeglisse ka vahest vaatad, kas sa ise ka aru saad mida sa suust välja ajad, sul endal imelik ei hakka?

    1. Vastandan sind natuke Ukraina teemadel seotud “vene propaganda meediamasinaga” anna andeks aga vastan avatult ja kui sa ei hooma ja ei ole kursis mõlemapoolse arvamusega, siis minuarvates on see propaganda!

     1. Väga õige! See ongi propaganda, et raha läheks sinna kus on sellest enamusel kasu, mitte mõnedel valitutel isikutel! Minu seisukoht põhineb ajakirjanduses avaldatud mõlema poole arvamusel – üks arvas, et komisjonid käivad koos selleks et saada 15-30 € korra pealt ning teine, et äkki kulutaks selle raha üldisemaks hüvanguks. Nii lihtne see ongi!
      Tahad olla mees, kes käib õiget rada, siis loobu oma hüvitisest, kui raha otsas, mitte ära kerja seda juurde!

 5. ega ja see rahateema ikka õige asi pole..koolilt ära võtta..ja komisjone tasustada..huvitav mida siis nii palju on arutada? aga noh eks targemad pead teavad paremini mis mul ikka siis targutada..))

 6. Jõudu ja jaksu sulle Teuli, nende ennast toitvate sakstega! Selle valitsuse prioriteedid on ikka väga kiiva!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga