Lastevanemate üldkoosolek

19. septembril 2013 kell 17.30 toimub Maidla Koolis lastevanemate üldkoosolek.

Päevakorras:

* Lapsevanema roll kooli ja kodu koostöös. Lektor Nelly Randver, 60 min.
* Pilk möödunud õppeaastasse. Karmen Tõnnisson, 10 min. Pille Kekki, 7 min.
* Hoolekogu liikmete esitamine ja valimine, 15 min.
* Kooli arengukava tutvustamine. M. Abroi, H. Pabor, 10 min.
*Lastevanemate küsimustele vastamine. M. Abroi, 15 min.

Palun küsimused kirjalikult saata 17. septembriks aadressil: direktor@maidla.edu.ee või meelikeabroi@hot.ee

22. augustil kirjutasin ma “Kihutame uue hooga!”, nüüd tuleb valida mis suunas. Nagu päevakorrapunktidest lugeda võib, on üheks punktiks hoolekogu valimine. Mulle on tehtud ettepanek, selles valikus ka oma kanditatuur üles seada ning seoses sellega tahan ma teada lastevanemate arvamust.
2008. aastal sattusin ma ka hoolekogusse, kuid siis ma isegi ei teadnud, et millega on tegemist. Pool aastat hiljem olin ma jõudnud arusaamisele, et mind on lihtsalt “tanki” pandud ning keegi ei võtnud minu arvates hoolekogu tööd nii tõsiselt nagu ma ise.
Nüüd on mitu aastat mööda läinud ning enam ma nii sinisilmne ei ole.
Minu arvates peab hoolekogu esindama kõiki lapsevanemaid. Samuti peavad lapsevanemad olema informeeritud hoolekogu tööst ja seda kindlasti mitte ainult tagantjärele avalikustatud protokollide kaudu. See bürokraatia on teatud asjaajamise juures paratamatu, kuid inimestega nii ei suhelda! Samuti tahan ma lastevanemate esindajana vahel ka lapsevanematelt nõu küsida ning see eeldab seda et lapsevanemad räägivad minuga, mitte ei lähe nohisedes mööda ning paluvad õpetajal vahendajaks olla. Loomulikult jääb alles ka minu enda arvamus ning seda ma kavatsen ka edaspidi avaldada, tehes vahet hoolekogu seisukohal ning oma isiklikul.
Kui leidub selliseid lapsevanemaid, kes arvavad et sellised seisukohad on vastuvõetavad ning nad arvavad, et neil endil ei ole piisavalt aega koolieluga tegeleda, siis neid ma võin esindada küll. Eelkõige ootan ma vastukaja oma klasside lapsevanematelt, kuid seaduse järgi saan ma esindada esimese või teise kooliastme lapsevanemaid, nii et nende poolthääli ma ka ootan kuni 18. septembrini, sest kogunenud häälte järgi otsustan ma, kas ma üldse kedagi esindan, sest eelmist kogemust korrata ma ei soovi.
Kirjuta oma nimi all oleva kirjaplangi lahtrisse ning Sinu esindajaks võin ma ka koolis olla!

(306)

3 arvamust “Lastevanemate üldkoosolek” kohta

  1. Tänan nende inimeste toetuse eest, kes arvavad, et ma olen õige inimene neid hoolekogus esindama! Kes soovivad oma nime veel toetuseks kirja panna, siis nad on teretulnud.
    Minu arusaam hoolekogust on muutunud ning kandidaadid võiksid olla juba varasemalt välja pakutud, et igaüks võiks nende hulgast oma esindaja välja valida ning siis ka tema poolt hääle anda. Sel juhul saan ma oma saadikult ka aru pärida ning soovitusi anda, kuidas ta peaks ühe või teise probleemi korral käituma. Seni on hoolekogu liikmed kõik oma parima äranägemise järgi hääletanud, kuid see ei pruugi olla enamuse otsus vaid ainult ühe inimese hinnang. Selline oleks hoolekogu minu arvates ideaalis.

  2. Arvestades seda, et ma olen ennast täielikult vastandanud Maidla Kooli eelmisele hoolekogule, kes ei ole suutnud ühtegi oma seisukohta avalikult põhjendada, leian ma, et hoolekogu vajab inimest, kes suudab oma seisukohti kaitsta ning ei põgene esimesel võimalusel kuhugi mujale vaid kaitseb OMA KOOLI!
    Nii et kohtume neljapäeval lastevanemate koosolekul ning ma saan aru, kui minu seisukohad on liiga radikaalsed ning ma ei leia lastevanemate toetust, et hoolekogusse pääseda, ei kavatse ma kooli arengut sellegipoolest juhuse hooleks jätta ning ka edaspidi tuleb otsustajalel oma seisukohti põhjendada!

  3. Tuli välja, et minu kohalolek eilsel lastevanemate üldkoosolekul ei olnud üldse vajalik. Nüüd võin järgmised neli aastat jälle vahele jätta 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.