Leivategu

Usinamad kogunesid Maidla noortekeskusesse juba neljapäeva pärastlõunal, et reedeseks leivateoks kõik valmis seada. Klassileht nii usin ei olnud ning tuli kohale alles siis, kui juba midagi jagati ka.

15371746807_055077dd79_z

Vaatasime  ka kaamerasilmaga kööki, et kuidas leivategemine käib.

Peab tunnistama, et sagimist on leivategemisega päris kõvasti, kuigi töö ise väga keeruline ei ole, sest sellega said hakkama juba meie esivanemad, kes olid kirjaoskamatud. Tänapäeval kirjaoskamatusest leivategemisel kasu ei ole, kuid ega ta väga ei sega ka.

Maidla Kooli huvijuht Michelle harjutamas ennast lastega väljaspool koolihoonet.

no images were found


Leivategu koosneb lisaks kääritamisele, millest me sujuvalt üle libisesime, veel ka taignasse aukude torkamisest. Kui kõht on tühi, võib enne midagi põske pista!

no images were found


Seejärel on tüütu ootamisaeg, mille ajal võib midagi süüa!

15557749515_c1eb8d1128_z

Kui leivad on ahjust kätte saadud, oleks hea, kui keegi nad ka viiludeks lõikab, sest erinevalt poest, ei ole võimalik ahjust leiba viilutatuna kätte saada.

Selge see, et jahtuva leiva lõhn on kõikidel suu vett jooksma pannud ning sellel ajal, kui leib viiludeks lõigatakse, võiks süüa kohe midagi väga head!

 

 

 

no images were found

Ja kui sa lõpuks selle leiva kätte saad, siis võiks teha näo, et tegemist on hea asjaga, kuigi võib tunduda, et tegemist on Püssi puitlaastplaadi vabriku toodanguga.

Pilte vaadates võib endale igasuguseid asju ette kujutada, kuidas tegelikult asi oli, saab teada alles siis, kui pildid liikuma panna! Alljärgnev video annab päevast õige ülevaate.

no images were found

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga