Maidla valla külad

Iga suvi on omamoodi – mõni pikem ja mõni lühem. Tavaliselt kipuvad nad meil siin põhjamaistes oludes ikka liiga lühikeseks jääma ning sellepärast tahaks igast suvest võtta maksimumi. Mis on sinu meeldejäävam sündmus näiteks 2009. aasta suvel? Ma arvan, et sellele teavad vastust väga vähesed ning kui lükata daatumit veel kaugemasse minevikku, siis kukuvad ka nemad ree pealt maha… Seetõttu otsustasin ette võtta väikese matka, mis jääb pikaks ajaks meelde nii mälusse kui ka fotodena kodulehele – sõita läbi kõik Maidla valla külad.

Internet väidab, et neid külasid on kokku 27 ning tõenäoliselt ei ole neid kõiki enam maamunal hingeliste küladena isegi olemas, kuid nimed on. Kui keegi teab veel mõnda küla, mida selles nimekirjas ei ole, siis palun parandage.

Kuna teekond on planeeritud läbida jalgrattal siis tõenäoliselt ei ole kedagi, kes selle otsast lõpuni läbi teha viitsiks, kuid igaüks on oodatud ühinema ükskõik millisel lõigul, sest rattasõitja kõige suurem rõõm on näha teist jalgratturit ja temast mööda saada 🙂

Kuna kodutöö on mul tehtud kõige elementaarsemal tasemel – ma tean kus asub üks või teine küla ning mis järjestuses ma neid läbima hakkan, kuid ma ei tea, mis teed seal on ning kui kaua see mul kõik üldse aega võtab. GPS näitab planeeritud teekonna pikkuseks 115 km, kuid see tähendab ainult seda, et sellest numbrist lühem antud marsruut ei ole.

Hetkel on plaanis sõitu alustada 25. augustil ning teekond peaks välja nägema selline:

 1. Salaküla
 2. Maidla
 3. Savala
 4. Hirmuse
 5. Soonurme
 6. Kulja
 7. Aruvälja
 8. Sirtsi
 9. Mehide
 10. Rebu
 11. Oandu
 12. Lümatu
 13. Veneoja
 14. Piilse
 15. Koolma
 16. Virunurme
 17. Lipu
 18. Tarumaa
 19. Rääsa
 20. Ojamaa
 21. Aruküla
 22. Arupäälse
 23. Uniküla
 24. Aidu-Sooküla
 25. Aidu
 26. Aidu-Nõmme
 27. Aidu-Liiva

Kui keegi tahaks oma küla pildile ka mingi loo juurde lisada, siis see oleks eriti tore. Kõige lihtsam oleks seda teha, kohtudes oma külas või saates oma küla loo aadressile admin@klassileht.ee.
Kui internetiühendus lubab, siis minu teekond saab olema jälgitav ka FB lehel.

Loodame siis, et on ilus ilm ning tulevad ilusad pildid Maidla valla küladest!

(407)

3 thoughts on “Maidla valla külad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.