Korduma kippuvad küsimused

Kasutajakonto loomine

Kasutajakontot on võimalik luua ainult lehe halduri vahendusel, et ära hoida võõraste sissepääs lehele. Selleks on vajalik ühendust võtta e-kirjaga või saata taotlus lehe ankeedilt mis asub SIIN. Samuti on võimalik Facebooki kasutajatel sõnum saata läbi selle lehe, mida saab teha SIIN. Kasutajakonto loomisel on oluline öelda, et kellega on tegemist ning meiliaadress kasutaja registreerimiseks. Täpsema juhendi protseduuri kohta leiab allolevast videost.

 

Sisselogimine ja parooli muutmine

Kodulehele saab sisse logida nii avalehelt kui ka kodulehe haldamise lehekülje kaudu. Selleks tuleb kasutada oma kasutajanime ning salasõna. Profiili lehelt saab parooli muuta.

 

Ununenud salasõna

Vahel juhtub ka nii, et salasõna ununeb ära. Salasõna meeldetuletuse lingi leiab lehelt klassileht.ee/login Samast kohast saab sisse logida ka olemasoleva salasõnaga.
Selleks, et salasõna taastada, tuleb sisestada oma registreerimisel kasutatud meiliaadress. Kui sisestad vale, siis öeldakse, et selle aadressiga kasutajat ei ole registreeritud! Kui andmed on õiged, siis saadetakse postkasti kiri, mis lõpeb viitega veebilehele, kus saab sisestada uue parooli. Juhul kui postkastist kirja ei leia, tuleks vaadata ka rämpsposti hulka, sest mõned filtrid liigitavad serveri poolt saadetud kirjad rämpsuks. Salasõna saab taastada ka siis, kui vastav soov saata sõnumina meile ning esimesel võimalusel saadame me uue parooli.

 

 

NextGen galerii

Klassileht kasutab piltide kuvamiseks NextGen galerii piltide haldamise laiendust. Antud laiendus võimaldab ka pilte vaadata slaidiesitusena, igat fotot eraldi kommenteerida ning jagada sotsiaalvõrgustikega (Facebook, Google Plus, Twitter). Arvestama peab seda, et kuigi jagada saab ka neid pilte, mis ei ole avalikud, siis need inimesed, kes ei ole Klassilehele sisse loginud, fotosid ei näe!

Piltide kommenteerimine ja jagamine:

Galeriisse piltide üleslaadimine:
Menüüst leiab alapunkti “Gallery” ning valiku “Add Gallery/Images”. Avaneb üleslaadimise aken, millest saab valida piltide lisamiseks juba olemasoleva galerii või siis luua uus (näites luuakse uus ja pannakse sellele nimi Suslikud 500). Galerii valitud või loodud, siis leida arvutist pildid vajutades nuppu “Add Files” ning toimingu käivitab nupp “Start Upload”. Progressi näeb nii pildi kaupa kui üldiselt ning toimingu lõppedes kuvatakse ülesse paremale nurka teade, mitu pilti on üles laetud.

Postitusse üksiku pildi lisamine:
Galeriis olevaid fotosid saab postitusse lisada ka ühekaupa, vajutades nupul “Lisa meediafail” ning edasi viiakse sind valikutesse, et kustkohast tahad selle faili postitusse lisada. NextGen galeriist lisades, tuleb teha menüüs vastav valik misjärel saab vallida loodud galeriide vahel. Kõige uuem galerii on alati viimane. Valides galerii kuvatakse kõik seal olevad pildid lehekülgede kaupa (näites on 11 lehekülge). Leidmist lihtsustab see kui on teada pildi nimi. Leides õige pildi, vali pildi alt raadionupuke nimega “Singlepic” ja anna käsk “Lisa postitusse”. Postituses lisatakse pilt mitte pildi kujul vaid NextGen galerii käsuna, kus on kirjas, millist pilti antud kohal kuvatakse. Lehe eelvaatest on võimalik kontrollida, kas kõik on õigesti, postituse muutmise käigus visuaalselt pilti ei kuvata.

Postitusse terve galerii lisamine:
Kui soovitakse postitusse lisada tervet galeriid, siis selleks on iga postituse toimetamise lehel olemas roheline kastike mis viib NextGen galerii lisamise liidesesse. Avanev aken pakub kõigepealt galerii kujundust (soovitav valida PRO kujunduste vahel) ning järgmise sammuna saab teha valiku, mida lisatakse (albumid, galeriid, suvalised pildid) ning kui valikuks on tehtud galerii siis ka valida galerii nime järgi (näites valitakse galerii “Suslikute tervisenädal 2014”). Kui valikud on tehtud, siis salvestamise nupu vajutammine viib toimetamise lehele tagasi. Sinna on lisatud üks pilt valitud galeriist. See ei näita kuidagi tehtud kujunduse valikut ning seda saab alles vaadata lehe eelvaatest, kas valitud kujundus sobib. Alati saab kõikides käikudes tagasi minna ning valikuid muuta.
Klassilehe pildigaleriid on enamasti kuvatud vormingus “NextGen Pro Masonry”, mis teeb küll postituse pikemaks ja korraga laetakse alal kõik pisipildid, kuid see annab võimaluse lugejal kiiresti saada ülevaade piltide hulgast ning leida üles teda huvitav foto.

(1834)

2 thoughts on “Korduma kippuvad küsimused

  1. Tere, olen unustanud oma kasutajatunnuse. Kas saab uut või äkki saab vana mulle meelde tuletada?

    Tervitades
    Keiu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga