Merike Ivask: “Ebameeldivad üllatused esimesest koolipäevast…”

Merike Ivask

Mulle meeldib, kui inimesed tahavad asju paremaks muuta. Selleks on väga lihtne moodus: tuleb endalt küsida – MIKS on see nii ja KUIDAS saaks asju muuta? Kui sa leiad nendele küsimustele vastuse ja hakkad olukorda muutma selliseks nagu sinu arvates peaks olema, siis muutuvadki asjad paremaks. Kahjuks ei ole see lihtne arusaamine väga paljudele inimestele kohale jõudnud ning jätkavad vingumist halva olukorra pärast või siis lahkuvad riigist, öeldes: “Eestis ei ole võimalik elada!” Tegelikult on asi nende inimeste saamatuses, sest selle asemel, et midagi paremaks muuta, minnakse lihtsama vastupanu teed ning nauditakse head elu seal, kus keegi on nende eest juba asjad korda teinud.

Juba teist korda pean ma väga lühikese aja jooksul Maidla Kooli kaitseks sõna võtma, sest ma ei saa lubada, et ühe inimese põhjendamata seisukohad saaksid avalikkuse ees kinnistunud nagu oleks koolis kõik väga halvasti.

24. märtsil saatsin ma Merike Ivaskile kirja, kelle Facebooki sein kritiseeris emotsionaalselt Maidla Kooli juhti ilma ühegi selgituseta:

Tere!

Arvestades asjaolu, et Te olete saatnud mulle FB sõbrakutse, siis arvatavasti ei vaja minu isik tutvustamist.
Minuni jõudis link Teie FB ajajoonlt ning pööran tähelepanu asjaolule, et seal on väga palju häirivaid märkusi Maidla Kooli direktori Meelike Abroi aadressil. Arvamuse avaldamise ja vingumise vahe on see, et peavad olema faktid ja võimalikud lahendused kui olukord ei meeldi. Soovitan need postitused muuta avalikust kinniseks muuta või siis koostada korralikud sissekanded, mida oleks hea lugeda ning millele oleks mõtet ka vastukaja oodata.
Kui Te ei võta minu ettepanekut tõsiselt, siis pean Maidla Kooli kaitseks avaldama õienduse Klassilehel ning soovitan kooli direktoril pöörduda kohtusse õigluse jaluleseadmiseks, kuna Teil puudub igasugune õigustus inimest lihtsalt laimata.

Sain samal päeval vastuse:

Tere,härra Teuli! Tänan tähelepanu eest aga,kuna vald pole siiani suutnud minu probleeme kooliga lahendada,siis ei leidnud ma muud võimalust,kui pöörduda sotsiaalmeedia poole.Minu faktidest on vald teadlik ja kui soovite võite sealt küsida-iseasi,kas neid on õigus väljastada.Kedagi ma niisama laimama ei hakka ja teile ma kindlasti ka põhjendama ei pea.Kui klassileht on õige koht sellisteks asjadeks,siis palun-minul pole karta midagi.

Kui inimene hakkab esimesel septembril pihta sellega, kui ebameeldiv oli tal saalis istuda siis,  kui üks õpilastest 1. septembril aktusel minestas. Või kui inimene üritab salaja vestlust salvestada ning sellele tähelepanu juhtimine kui ebaseadusliku jälitustegevuse läbiviimine, rikub ära tema sõbrapäeva? Seada kahtluse alla koolijuhi pädevus oma ametikohale, kui viimane ei vabandanud proua ees, sest julges avaldada oma arvamust, mis talle ei meeldinud?
Ma ei ole ennast kõikide peensustega kurssi viinud, sest tean, et nende väljaütlemiste taga ei ole probleem mitte koolil, vaid Merike Ivaskil ning nendele nö tõstatatud probleemidele võiks reageerida ainult siis, kui oleks esitatud ka küsimused MIKS ja KUIDAS. Antud juhul on tegemist ainult ühe inimese kibestumisega maailma ees.

Uljam Teuli

8 thoughts on “Merike Ivask: “Ebameeldivad üllatused esimesest koolipäevast…”

 1. Tiina Heinla: Tervitused Klassilehe lugejatele! Tegin endale FB konto spetsiaalselt selle jaoks, et saaksin siia selle kommentaari kirjutada. Arvan, et see jääb ka minu ainsaks sõnavõtuks siin, sest olen oma elus kokku puutunud inimestega KES LIHTSALT EI TAHA ARU SAADA ja tean, et nendega mõttevahetused kujunevad viljatuks ajaraiskamiseks. Seega asja juurde asudes – mind on hämmastanud Merike Ivaski sõnavõtud. Ma ei saa aru, kuidas jätkub sellel inimesel tahtmist maha teha kooli, mis on väga hea. Kui kaua võib avalikult mustata direktorit, kes on valmis andma oma panuse kooli tõeliseks arendamiseks? Mida on Meriike Ivask ise teinud kooli heaks? Ainult ohjeldamatus koguses sappi pritsinud – kuidas tal küll seda nii palju jätkub? Mul käib kolm last Maidla koolis ja üks sealsamas lasteaias, ma näen nende arengut nii koolitarkuse koha pealt kui ka flöödi- ja kandlemängus, ma märkan nende häid tulemusi olümpiaadidel ja kõikvõimalikel võistlustel, rõõmustan koos lastega toredate savitööde üle. Kas Merike Ivask ka midagi head Maidla Kooli juures märkab? Kirjutangi siin selleks, et inimesed ei mõtleks, ei Maidla Kool ja kooli direktor ongi sellised, nagu M.Ivask oma postitustes kirjutab. Ei ole siin koolis nõukaaega ega stalinismi, pole ka tsaari ega sunnitöölaagrit, samuti pole ma märganud masside kaupa M.Ivaskit toetavaid lapsevanemaid. Küll on Maidlas toimiv ning arenev kool ja direktor, kes teeb oma tööd. Ja et kõigil oleks see asi arusaadav kirjutan oma seisukoha veel kord ja suurte tähtedega – MAIDLA KOOL ON VÄGA HEA KOOL JA MINU NELI LAST JÄÄVAD SIIA NIIKAUAKS, KUNI VALD SEDA KOOLI ALLES HOIAB. Päikest kõigile!

  Allikas: FB/Klassileht

 2. Maidla Kool jagas oma Facebooki leheküljel pilte sellest, kuidas saab tunde ka huvitavalt läbi viia http://on.fb.me/1eVbXw6 Nagu näha, kiidetakse ja jagatakse. Ma usun, et ka lastele meeldis see palju enam, kui lihtsalt raamatust pilte vaadata.
  Ja mida arvab sellest Merike Ivask ma tütrega http://bit.ly/1eMrwvH
  Merike Ivaskile teadmiseks, et kala aroom on väga eriline ka siis, kui ta veel elab!

 3. Jälle tehakse Merikesele liiga. 15 mai hommikul kirjutas ta oma FB seinale:

  “Inimeste ahnus,kadedus ja omaksupüüdlikus ületab juba kõik piirid….”

  Ja küsimuse peale, et millest jutt, kõlab vastuseks: “Haiguslikult kadedatest inimestest….”

  Ja kogu loo taga on peidus see, et Merike Ivask jäi ühele lapsevanemale vahele jääkidega toiduämbriga, mida ta lasteaiast ära vedas. Kuidas saab seda inimest süüdistada ahnuses ja omakasupüüdlikuses, seda ma ei tea. Kadeduses küll. Tegelikult on suhtumine õiglane – igaüks saab oma teenete järgi. Kui ikka kooli kogu aeg kiruda ning ise mitte midagi selle paremaks muutmiseks teha, siis ei ole sul sealt midagi vaja ka saada. Mina soovitaks jääda surnud lammaste valdkonnaga tegelema.
  Tegelikult peaks homme ämbriga kooli minema ning uurima, et äkki saaks ka midagi…

  1. Tore,et panete end proovile selgeltnägemises,aga soovitan siiski rohkem mitte katsetada…. Ja vastuseks teie murele,kas mul on sellelt koolilt vaja midagi saada-EI,peale 14 juunit pole mul vaja sealt enam midagi SAADA!

   1. See oleks küll väga tore uudis, kuid minu selgeltnägemisvõimed ütlevad, et millegipärast kuuleb Teist seoses kooliga veel. Annan võimaluse tõestada, et ma eksin…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga