Muudame Facebooki turvalisemaks

püssi

Pidevalt kuuleme me sellest, kuidas rakendused nõuavad telefonis või arvutis meie käest rohkem ligipääse kui neil töötamiseks tegelikult vaja on. Miks peab taskulamp nägema, kuhu ma viimati helistanud olen või programm saama võimaluse arvutist andmeid välja saata. Kõik sellised küsimused on igati õigustatud ning kui enamus sellistest ligipääsunõuetest on puhtalt programmeerijate laiskusest tingitud, siis võib olla ka kuritahtlikke kasutusi. Sellised tähelepanekud ainult tõstavad rakenduste kvaliteeti ning terad saavad eraldatud sõkaldest.
Samamoodi tahan juhtida tähelepanu ka Facebookile. On öeldud, et ei maksa igaühte oma Facebooki sõprusringkonda võtta, sest nii saab ta ligi sinu tegemistele ning kunagi ei või teada, mida mõtleb inimene, keda sa ei tunne. Samamoodi on ka igasuguste ettevõtete ja organisatsioonidega, kes teevad endale Facebooki isikulise konto ning hakkavad endale sõpru koguma. Kõik selle ettevõtte või organisatsiooni sõbrad annavad ka ligipääsu nendele asjadele,  mida nad oma sõpradega jagavad ja kunagi ei või teada, mis inimesed ennast tegelikult selle konto taga peidavad.
Selliseid näiteid ei pea kaugelt otsima. Üks sellistest kontodest asub ka Lüganuse vallas ning kannab nime Püssi Kultuurimaja. Kuigi sellele probleemile on tähelepanu juhitud, ei pea selle konto omanikud reegleid millekski. Kui inimestel on ükskõik, kellega nad oma tegemisi jagavad, siis pole probleemi, kuid kindlasti on ka selliseid inimesi, kes tahaksid Püssi Kultuurimaja tegemistega kursis olla, et uute ürituste uudised ilmuksid ka nende ajajoonele, kuid selleks pole mingisugust muud võimalust, kui anda kõikidele nendele inimestele, kes ennast selle nime taga peidavad, ka ligipääs oma kontole kui sõbrale!
Õnneks üritab Facebook ennast ka ise turvalisemaks muuta ning sellepärast annab võimaluse raporteerida nendest kontodest, kes kuritarvitavad inimeste usaldust. Selleks pole vaja teha muud, kui minna reegleid rikkuvale kontole, antud juhul siis SIIA ning anda teada, et selle konto taga tegutseb firma või organisatsioon ja viimane aeg oleks tal oma tegemised õigesse formaati viia. Juhendi selleks leiab videost.

1 thought on “Muudame Facebooki turvalisemaks

  1. Püssi Kultuurimaja avaldas järgmise teate:

    Kallid Püssi Kultuurimaja sõbrad! Tubli netidoktor on avastanud, et kultuurimaja FB leht ei vasta normidele, mõõtmetele ja veel mõnedele parameetritele. Septembri algusest läheb lehekülg iluoperatsioonile, et ilmuda Teie ette normidele vastavamana ja FB sõbralikumana. Kohtume peagi!

    Tundub, et mõnede inimestega peabki ainult jõupositsioonilt rääkima. Ilusast jutust nad üldse aru ei saa. Tänan kõiki, kes aitasid sõnumi kohale viia!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga