Reis Lõuna- Eestisse

Üks kooliaasta hakkab jälle lõpule jõudma. Kellele neljandat, kellele esimest korda… Neljapäeval, 24. mail sõidavad Maidla algklasside lapsed ekskursioonile Pokumaale ja Suurele Munamäele. Enamus lastest pole veel nii kaugel Eestimaad avastamas käinud. Seepärast oodatakse seda sõitu suure õhinaga.
Pokumaa kohta leiab palju põnevat infot aadressilt http://www.pokumaa.ee/index.php?page=25

Lisaks Pokumaaga tutvumisele ootab meid seal ees ka õppeprogramm:
Tegevused:
I Loodusretkel: Vaadeldakse koos juhendajaga ca 45 minuti vältel Pokumaa metsades meie kodumaiseid puid-põõsaid ja rohttaimi ning tutvustatakse meile kohalejõudnud linde ja kohatavaid loomi. Tutvustatakse ühe- ja mitmeaastaseid taimi, selgitatakse nende erinevusi ja tutvutakse metsas kasvavaid erinevaid roht- ja puittaimeliike.
Vaadeldakse metsas kevadel toimetavaid putuka, linnu- ja loomaliike, tutvustatakse metsas elavaid ühiselulisi putukaid (kuklaseid). Räägitakse sellest, kuidas erinevad metsaelanikud valmistuvad eelseisvaks suveperioodiks.

II Pokukojas: Tutvustatakse ca 45 minuti vältel metsa ja selle elustikku E. Valteri loomingu abil. Õpilased joonistavad või meisterdavad juhendaja abiga oma lemmik-metsaelaniku või taime, saades tema kohta samas ka juhendajalt enam teavet. Audioprogrammi abil tutvustatakse meie enamlevinud metsaelanike hääli ja tutvustatakse kuulajatele igat häälitsejat eraldi.

Pärast Pokumaad otsime üles Eesti kuulsaima tamme Tamme Lauri tamme.

Viimane sihtkoht on Suur Munamägi.
Kes soovivad, saavad ronida mäel asuva vaatetorni tippu.

(259)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.