Suslikud ja Jutulinnud sõidavad Tallinnasse!

9. detsembril sõidame rongiga Tallinnasse. Koguneme kella 7.40-ks Kiviõli rongijaama. Kaasa võtta sõiduraha 8 € ja õpilaspilet.

Kell 10.00 jõuame linna.
Edasi seame sammud Nukuteatri poole, kus kell 11.00 algab etendus “Karlsson katuselt”, milles peategelaseks on meie Mirjami onu näitleja Tarmo Männard.


NUKU suurel laval on publiku ette jõudnud taas üks imevahva lugu armastatud kirjanikult Astrid Lindgrenilt – nimelt tembutab lavalaudadel Karlsson katuselt!

Oled ju kuulnud Karlssonist? Võib-olla oled isegi näinud seda parajalt paksu onklit, kellel on selja peal propeller ning kes oskab lennata? Kui sa teda veel kohanud ei ole, siis tasub heita pilk ülespoole, sest Karlsson elab teatavasti katusel. Aga igatahes Väikevend on teda kohe kindlasti näinud ja ootab iga päev, et Karlsson lendaks aknast tema tuppa. Sest kuigi Karlsson paneb plahvatama Väikevenna aurumasina, korraldab preili Soku ärritamiseks tirriteerimise kuklitega ja mõtleb välja terve hulga muidki pahandusi, on Karlssoniga siiski põnev ja tore koos olla.

Muusikalise koguperelavastuse Väikevenna ja Karlssoni ebatavalisest sõprusest on lavale toonud sama meeskond, kelle käe all on NUKUs valminud ka eelmised Astrid Lindgreni lavalood „Bullerby lapsed“, „Bullerby jõulud“ ning „Kalle Blomkvist ja Rasmus“. Lavastuse muusikalise kujunduse autor on Kaire Vilgats. Laval astub üles ka päris koer ning loomulikult tõuseb Karlsson päriselt lendu!

Seejärel viib ajalooõpetaja Tiina Heinla ( Mirjami ema) meid vanalinnas ringkäigule ja räägib põneva loo sellest, kuidas keskajal linnas elati.
Kindlasti näeme ka Raekoja platsil olevat jõuluturgu, otsime üles jõuluvana, et luuletused ette kanda jne.

Umbes kella 14.00- ks jõuame Nipi mängumaale, milles tasuta tegutsemise kingib meile näitleja Tarmo Männard ( tema on selle omanik!)

16.00 istume taas rongi ja sõidame kodu poole. Orienteeruv saabumisaeg on 18.15.

(291)

2 arvamust “Suslikud ja Jutulinnud sõidavad Tallinnasse!” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.