Tänuavaldus Lüganuse Vallavalitsusele

tee

Tahaksin avaldada siirast tänu Lüganuse vallale ja tema töökale kollektiivile turvalisuse uuele, enneolematutesse kõrgustesse, võiks lausa öelda – uutesse dimensioonidesse tõstmise eest.
Pärast seda kui eile (10.07.15) varahommikul eemaldati Purtse külas A.Rossmani vallavanemaks oleku ajal meie kirjaliku avalduse alusel paigaldatud ” ÕUEALA”märgid, tõusis piirkiirus igasuguste kiirust reguleerivate märkide puudumise tõttu hoobilt 90 kilomeetrini tunnis! Igatahes on see lausa suurepärane lahendus perele, kus kasvab 3 alaealist last ning kelle majast teeni on vähem kui 8 meetrit.
Kas selline lähenemine ” tüütutest kodanikest ” vabanemiseks on midagi uut? Vaevalt. Kõik uus on unustatud vana. Lüganuse vald on võtnud kasutusele põhimõtte – Pole inimest, pole probleemi! Kas see, et Lüganuse vald on asunud annulleerima oma eelnevate vallavanemate otsuseid, vääriks nelgikimbuga tunnustamist, peab mõtlema. Igal juhul on tegemist vallaametnike ja nende lähikondsete jaoks olulise töövõiduga. Hurraa, seltsimehed!

Kristiina Poljakov

4 thoughts on “Tänuavaldus Lüganuse Vallavalitsusele

 1. Nüüd Sa pead järgi mõtlema, kas antud piirkonnas elab mõni tähtis valla tegelane või tema lähisugulane/sõber või muidu VIP, kellele ei meeldi õueala märgist tulenevad piirangud. See võib olla märkide ära korjamise põhjus. Aga valla teises otsas, Sirtsi külas, ilmusid mõne aja eest küla vahele kiirust piiravad märgid – 50 km/h – nende eest ütlen ma küll “Aitäh!”, päriselt, ilma nelgikimbuta. Silma järgi hinnates umbes pooled autod vähendavadki kiirust. Aga mõtle oma küla elanikud läbi – kelle mugavus võiks olla vallale olulisem kui Sinu laste turvalisus?

 2. Vallavanema teadaanne:

  Tere

  Anname teada, et 14. juulil (teisipäeval) kell 15.00 toimub Purtses kindluselamu taga platsil ( kui ilm ei luba, siis koguneme Purtse Kindluselamusse sisse ) üldkoosoleks Putse kindluselamu juurest Peterburi maanteele mineva sõidutee asjus. Kutsustud on kõik antud tee ääres elavad inimesed ning ka külavanem. Kavas on arutada ühiselt antud teega seotud küsimusi ja välja pakkuda lahendusi eelkõige elanike enda poolt.

  Lugupidamisega

  Viktor Rauam

  Vallavanem

  1. Ma ei näe põhjust osaleda kiiruga kokku klopsitud küla koosolekul, kus hakatakse arutama, kui kiiresti võiks minu majaesist läbida ning kas minu lapsed väärivad turvalist kasvukeskkonda. Ja neile küsimustele vastuseid hakkan otsima Lüganuse vallaametniku lähikondsetega, kelle tegevuse ja sõidumaneeride pärast olen 3 aasta jooksul pöördunud valda kirjalike avalduste, palvete ja ettepanekutega?!
   Nii minu varasemad kui ka senised ettepanekud on kirjalikult saadetud Lüganuse Vallavalitsusele ning need pole muutunud.
   1. Taastada õueala tema algsetes piirides nagu see oli enne 20.11.2013.a. kod.L nõudmisel märgi ümberpaigutamist.
   2. Teha Maanteeametile ettepanek sulgeda piiratud nähtavusega ohtlik väljasõit otse Tln.- Narva mnt. asuvale Purtse sillale.

   Kuid nagu hr. Rauam ise meie aprillis asetleidnud kohtumise lõpuks nentis – Märgid on inimestele! Mis tähendab, et ainsaks reaalseks lahenduseks on füüsilised takistused, mis sunnivad kiirust vähendama. Samale tulemusele jõudis ka hr. Rauami eelkäija A. Aron, kui andis möödunud aasta juulis nõusoleku paigaldada õuealale meie majaesisele teele kiirustõke, kuni Maanteeamet sulgeb väljasõidu Tallinn – Narva maanteele.
   Kuna vald meile teadmata põhjustel, eelnevalt teavitamata, eemaldas teelõigult 10.07.15 “ÕUEALA” märgid, luues sellega absurdse olukorra, mil keset 90 km / h ala on kiirustõke, peab vald ise leidma kiiresti lahendused. Meie ei saa vastutada valla otsuste eest.

  2. Praeguse loogika järgi aetakse asju nii, et enne teeme ära ja siis arutame, et kas see mida me tegime oli ka mõistlik. Jääb küll mulje, et keegi on oma võimu kuritarvitanud või siis ei ole vallavanema üldse mingisugust sõnaõigust?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga