Tasub teada!

 

150465_484452148269970_910077527_n

Karastusjoogid tapavad igal aastal 180 000 inimest, näitas Ameerikas läbi viidud uurimus. Nimelt on magusate jookide suures koguses tarbimine paljude ülekaalu põhjuseks. Karastusjoogirasvumine viib omakorda südame-veresoonkonna probleemideni, diabeedini, põhjustab teatud vähivorme ning liiga varast surma.

Ning selleks, et tekiks probleem, ei olegi vaja neid jooke juua hiiglaslikus koguses, näitas uurimus. Liiter karastusjooki päevas kuue kuu jooksul kahekordistab rasvakogust maksas ning kõhul. Paar purki karastusjooki nädalas või rohkem kahekordistab pankrease vähi ohtu.

Juua end magusatest jookidest paksuks on üsna rumal, sest nad sisaldavad palju kaloreid, kuid ei tekita täiskõhutunnet. Inimene ei märkagi tegelikult, kui palju kaloreid keha sellest saab. Karastusjoogid ei sisalda ka mingeid kasulikke aineid, ei mingeid vitamiine, kiudaineid  ega valke. Ainult  suhkur, värvained, lisaained ning muu rämps. Light-karastusjoogid suurendavad omakorda magusaisu ning sisaldavad keemilisi magusaineid, millest mõned on väga ebatervislikud. Seepärast on kõige õigem kõik magusad joogid vahetada VEE vastu.

(Allikas: internet)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga