Tehnoloogianurgake – võrgukettad

Võrgukettad on siiani olnud firmade pärusmaa, kuid nende tööpõhimõte on olnud samasugune nagu Windowsi all kaustade jagamine. Kuna see kaustade jagamine toimis ainult sisevõrgus, siis tegemist on väga piiratud võimalusega ning mida sa ikka jagad ühest toast teisse faile. Samuti ei toimi lahendus siis, kui üks arvuti on välja lülitatud. Selleks puhuks tulevad mängu serverid, mis on töös kogu aja ning igaüks saab oma arvutist sinna pöörduda. Serverid on aga suhteliselt kallis lahendus ning oli vaja igameheserverit.

Siis tuli välja Dropbox. See oli võrgukettamajanduses tegelikult revolutsioon. Kuigi idee oli lihtne ning kasutajaskond oli ka olemas, polnud keegi varem sellise lihtsa ja töökindla tarkvaraga välja tulnud. Oli olemad tasuta versioon piiratud mahuhulgaga ning tasulised, kus sai juba märksa suuremat hulka faile hoida.

Sellel aastal tulid oma lahendustega lõpuks välja ka kaks tehnoloogiahiiglast – Google ja Microsoft. Esimene pani oma rakenduse nimeks Google Drive ning teine Skydrive.

2009 aasta sügisel tutvustas ka Klassileht Dropboxi võimalusi, et selle kaudu faile jagada, kuid kahjuks ei saavutanud see kasutajate kriitilist massi, et sellest oleks ka tõepoolest kasu olnud. Tõenäoliseks oli üheks suuremaks piduriks see, et vaja on uut kasutajakontot, programm installida jne.

DROPBOX

Seda programmi on juba Klassilehel tutvustatud. Tegemist on väga lihtsa ja töökindla programmiga, mis viimaste uuendustena on saanud võimaluse ka jagada faile lingina.

Liitudes antakse sulle kaasa 2 GB ruumi, mille jagu saad siis faile jagada. Koos kutsetega on võimalik selle kasti suuruseks saada 18 GB (iga kutse suurendab ruumi 500 MB jagu).

Tasuline versioon maksab iga gigabaidi eest 1 $ aastas.

Omab lisatasu eest (39 $ aastas) võimalust taastada kõiki läbi aegade kustutatud faile. Ilma selleta, saab taastada ainult 30 päeva tagasi kustutatud faile, pärast seda on need failid lõplikult kustunud. Nii et sisuliselt jäävad sulle asjad alati alles, isegi siis, kui sa nad kogemata ära kustutad.

Olemas on ka Androidi ,Windows Phone ja iOS  mobiilsed rakendused.

 

GOOGLE DRIVE

Google Drive on sisuliselt elementaarne laiendus juba toimivatele Google rakendustele. Konto on seotud sinu Google postkastiga. Nii et kui sul on olemas Androidi telefon, siis kindlasti paluti ka seal Google kontole sisse logida ning seejärel sünkroniseeriti sinu kontaktandmeid jms.

Google Drive sisaldab endas tasuta 5 GB ruumi ning sinna kuuluvad ka kõik seni Google Docsis olevad dokumendid.

Tasulise versiooni puhul küsitakse 100 GB ruumi eest 60 $ aastas ning lisaks sellele suurendatakse gmaili postkasti mahtu 25 GB-ni.  25 GB suureneb ka Picasa piltide hoidmise hoidla.

Kokkuvõttes on tegemist väga asjaliku rakendusega nendele inimestele, kes nagunii kasutavad juba Google teenuseid, sest sel juhul on kõik asjad ühes kohas kättesaadavad ning ei pea erinevate kontode vahel orienteerima. Olemas on ka mobiilirakendused Androidile, Windows Phone ja iOS-le.

 

SKYDRIVE

Microsoft, kes on pidanud Googlet kogu aeg oma suuremaks konkurendiks internetis, tuli viimase eeskujule välja ka Office internetiversiooniga ning nüüd siis ka võrgukettaga.

Kasutajakonto on seotud sinu senise Live kontoga (vanematele kasutajatele teada-tuntud MSN-na). Oma kasutajatele annavad nad tasuta ruumi koguni 7 GB ning 100 GB ruumi annavad ära 50 $ eest aastas.

Tegemist on sisuliselt identse rakendusega Google Drivele, kuid ainuke asi mis puudub on Picasa sarnane programm, mis lubaks oma pilte jagada veebilehtedel ning neid siis ka mugavalt üles laadida.

Lisaks Androidi, Windows Phone ja iOS-i rakendustele omab ka tuge Symbiani telefonidele.

 

See on kõigest väike ülevaade võimalikest pilverakendustest mis praegu on välja tulnud. Hulga rakendusi leiab veel SIIT, kuid enne kasutama hakkamist peab kindel olema et asi töötab ning selleks, et ta töötaks peavad olema ka teised inimesed antud võrgus registreerinud ning internetiühendus peab olema stabiilne. Need kolm on ennast tõestanud sellega, et nad on kõige suuremad ning suudavad tagada oma kasutajate rahulolu.
Minul on kasutusel kõik kolm rakendust ning võin julgelt soovitada neid ka teistele.

(301)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.