Umbusaldusavaldus Meelike Abroile

Viimaste nädalate sündmused on näidanud, et Maidla Kool on tegelikkuses midagi muud, kui ta ennast väljapoole näidata üritab. Tähelepanu juhtimine probleemidele on tekitanud pigem trotsi kui tahtmist midagi paremaks muuta ning oma vigu tunnistada. Mõni on siin hakanud juba oma raskest lapsepõlvest rääkima ning pole vaja enam kaugemale minna, sest terve mõistus siin võita ei saa.
Antud küsitlus on koostatud põhjusel, et teada saada, kui palju inimesi arvab samamoodi, et niimoodi enam edasi minna ei saa. Inimeste nimesid ma ei avalikusta! Dokumendi juhtumistest allkirjastan ma ainuisikuliselt ning annan lapsevanemate toetuse edasi ainult numbrites. Lisades nime juurde ka meiliaadressi, saadan ma koostatud pöördumise koopia ka toetuse andnud inimestele.

6 thoughts on “Umbusaldusavaldus Meelike Abroile

 1. Täna veidi pärast kahte nõudis direktor minult lasteaia parklas aru, mida Uljam Teuli teinud on. Ja sain riielda nagu teolt tabatud õpilane. Kusjuures mul polnud õrna aimugi, mille eest.

  Tiina Heinla

 2. Hea, et Sa märkust päevikusse ei saanud!:)
  Ka minult nõuti selgitusi. See on mulle, kui lapsevanemale solvav ega käi direktorile ametialaselt antud volitustega kokku.

 3. Meelike Abroi vastused minu küsimustele.

  1. klassi õppekava kohta:
  “Töö ajal tegelete muude asjadega? Kuidas Teie tööandja sellele vaatab? Puhkeajal peab inimene puhkama, et tööajal täisväärtuslikult oma tööle pühenduda.”

  Koduste ülesannete andmise kohta pühadejärgsel päeval:
  “Tehke tööajal tööd!”

  Kes nende vastuste põhjusest aru ei saanud, siis olgu selgituseks öeldud, et minu tööpäev kestab terve nädala ning ei ole mõeldav, et sellel ajal ma kordagi kodustele asjadele tähelepanu ei pööra.
  Ega ma midagi sisukamat ei oodanudki. Juht peab arvestama sellega, et ta peab oma tegevusest aru andma ning oskama oma seisukohti kaitsta. Koolijuhil on veel suurem vastutus, sest tema vastutab selliste inimeste eest, kes ise veel vastutusvõimelised ei ole. Meelike Abroi nimetab aga seda kiusamiseks kui lapsevanemad esitavad küsimusi, miks nende laste eest ei hoolitseta nii nagu kord ette näeb. Kui keegi arvab, et mind peatavad külajutud, kaebamised, ähvardamised, siis sellist asja ei ole. Ma ei ole küll juht, kuid suudan suurepäraselt oma seisukohti kaitsta ning seda ma ka teen!
  Kui keegi läheb direktoriga rääkima, siis minu soovitus on mitte kuulata seda juttu mis on tehtud, vaid küsida seda, mis on tegemata jäänud. See on asi, millest tavaliselt ei räägita ning võimalik et ka palju olulisem kui need, mis tehtud on.

 4. Erinevalt hr. Teulist ei soovita mina direktoriga rääkima minna. Kui just keegi pole huvitatud pika monoloogi kuulamisest, mille iga lause algab sõnaga ” MINA”. Soovitan kirjutada, sest ainult nii saate oma küsimused lõpuni küsida, mõtted- ideed lõpuni mõelda ja esitada. Iseenesest see muidugi ei garanteeri, et te ka mõistliku vastuse saate. Toon siinkohal näite oma kogemustest: 12.11.möödunud aastal nõuti minult avaldust, miks mu 6-aastane poeg lasteaias ei maga. Seda, et avaldus tuleb kirjutada, kinnitas lasteaiaõpetajate juuresolekul kooli arendusjuht E. Press. Avaldust olevat vaja, sest valda oli laekunud sellekohane kaebus. (Kui ma hiljem, puhtast huvist hakkasin otsima seadustest paragrahve, mis kohustaksid üle kolme aastaseid lapsi magama, leidsin sootuks vastupidised pügalad, aga see on hoopis teine teema). Möödunud laupäeval, 21.02 ( tööaeg?) sain direktorilt pika kirja, milles ta muuhulgas ütleb, et tema pole kunagi minult selle kohta, miks mu poeg ei maga avaldust nõudnud. See olevat lausa protokollitud!
  Kas keegi oskab mulle selgitada, milleks on vaja protokollida asju, mida direktor minult, kui lapsevanemalt ei nõua? Mina sellest aru ei saa, selles puudub ju igasugune loogika.
  Sellele viimasele küsimusele direktor mulle ei vastanud.

 5. Hetkel on nimekirjas 27 nime, kuid kahjuks ei saa ma kõigiga arvestada, sest osad inimesed ei ole Maidla Kooliga seotud. Toetusavaldused on endiselt oodatud!

 6. Tänasega on allkirjade kogumise aeg läbi saanud. Mul on hea meel tõdeda, et kolmandik Maidla Koolis käivate laste vanematest on minuga ühte meelt ning homme saab Meelike Abroi senised tegevused enam kui 20 leheküljel valda arutamiseks saadetud. Lahendus olla ainult ühesugune!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga