Uus kuub

Klassileht on enam kui kaks aastat juba oma vana välimusega olnud ning selleks sügiseks saab ta uue välimuse. Siiani ei olnud ka kasutajate sisselogimise võimalus kuigi oluline, sest ainult registreeritud kasutajatele mõeldud materjali oli vähe. Nüüd on seda aga enamus kodulehe sisust ning sisselogimise võimalus on toodud ka kodulehele eraldi välja.

Kodulehe päises saavad olema erinevad pildid vastavalt sündmustele. Klassilehe nime all saavad olema aga tähtsad teated, mis jäävad kõigile kergesti silma ning ei pea kusagilt mujalt ostima.

Kõik pildid on ära toodud ühte kohta – Klassilehele. Galeriid on jaotatud õppeaastate kaupa ning nähtavad ainult sisselogitud kasutajatele. Kuigi piltide mõõtmed on pikema külje pealt 2000 pikslit, on pakkimisalgorütm suhteliselt agressiivne nii et paberfotodeks ma neid teha ei soovita. Tegemist on siiski vaatamiseks mõeldud fotodega ning veebis kasutamiseks, korralikud pildid on arhiveeritud ning kui keegi soovib saada suuri fotosid, siis peab seda eraldi küsima. See küsimise võimalus on ka väga lihtsaks tehtud, lihtsalt tuleb minna menüüpunkti alla “Meist” ja sealt edasi “Kontakt”.
Samasugused teate saatmise võimalused on ka erinevate klasside klassijuhatajatele ning teade jõuab nende e-meilile.
Kalendris on jooksvad sündmused ning seda saab vastavalt ajagraafikule uuendatud. Tunniplaani sealt ei leia, see on eraldi iga klassi menüüpunkti all. Kõikidele lehekülgedele saab jätta kommentaare.
Kui kodulehelt ei oska midagi leida, siis otsingusõna järgi on võimalik sisu hulgast vajalikku sissekannet otsida ning siis kuvatakse võimalikud vastusevarjandid.

Hetkel on mindud seda teed, et kodulehel on näha ainult viimane sissekanne. Võimalik et vahepeal saab nende sissekannete hulka muuta, kuid hetkel tundub see kõige optimaalsema lahendusena, sest sisselogimise aken jääb jalusesse ning selleks, et kodulehte saaks normaalselt kasutada, on vaja sinna kõigepealt jõuda.

Vanemate postituste juurde jõuab lihtsalt – vahepeale on pandud nupp mis viib õigesse kohta ning sissekandeid saab kronoloogilises järjekorras edasi-tagasi ühekaupa lapata.

Kogu külgmenüü on uues kujunduses viidud jalusesse. Esimesel kohal on sisselogimise aken, kuhu tuleb kirjutada oma kasutajanimi ja parool. Kui see puudub, siis all on võimalus oma kasutaja registreerida. Kui kasutaja on loodud, siis peab ootama, kuni tuleb kinnitus kasutajakonto aktiveerimise kohta. Kuna ma teen seda ise käsitsi, siis võib sellega veidi aega minna, kui päeva jooksul pole vastavasisulist kinnitust tulnud, et kas registreerimine on heaks kiidetud või tagasi lükatud, siis soovitan saata mulle kodulehe menüü punktist “Meist/Kontakt” meeldetuletus, et mis toimub? Päevas registreerib Klassilehel sadu spämmiroboti loodud kasutajaid ning võib juhtuda, et keegi “päris inimene” on märkamata jäänud.
Kalendri kaudu saab vaadata, et millal kuu lõikes on klassilehele sissekandeid tehtud ning kuupäevade kaupa on võimalik ka ennast huvitavaid postitusi leida.
Selleks, et vanemate sissekannete kommentaarid kaduma ei läheks, on viis viimast kommentaari eraldi välja toodud. Kommenteerimise võimalus on igaühel, kasutades selleks oma sotsiaalmeedia kontosid. Anomüümsed kommentaarid kuuluvad kustutamisele, sest igaüks kes julgeb midagi öelda, peaks julgema ka oma sõnade eest vastutada.
Arhiivist saab kuude kaupa valida kõikide sissekannete vahel kuni Klassilehe algusest peale. Iga kuu lõpus näidatakse ka postituste arvu selles kuus. See number muutub vastavalt sellele, kas kasutaja on Klassilehel sisse loginud või mitte, sest peidetud sissekandeid  ei kuvata kusagil, isegi mitte siis, kui on teada sissekande õige viiteaadress.

Loodetavasti uus välimus on lehekülge veidi paremaks teinud ning mina teen kõik selleks, et ka sisu saaks uus!
Kuna ma olen võtnud endale 1. septembrini aja lehe korrastamiseks, siis võib vahepeal veel muutuseid ette tulla ning ma teavitan sellest sama sissekande juures kommentaarina.

Uljam Teuli
admin@klassileht.ee

(544)

9 arvamust “Uus kuub” kohta

  1. Kui registreerimisel parooli millegipärast kohale ei jõua, siis tasuks ka ühendust võtta. Ma saan anda ajutise parooli, mille igaüks võib pärast oma äranägemise järgi ära muuta.

  2. Proovisin kasutajate registreerimist ning toimis ilusti. Gmail aga viskas parooli rämpsposti alla, kuna see oli Zone serveri poolt saadetud, nii et soovitan sinna kausta ka vaadata, vahel olen isegi sealt selliseid asju leidnud, mida rämpsposti hulka kuidagi liigitada ei saa!

  3. Registreerimine on taas avatud. Klassilehele ei pääse enam Venemaalt ja Ukrainast, teadmiseks neile, kes külastavad Klassilehte välismaalt.

  4. Alates tänasest on Klassilehe all ääres ka väike toetuseavaldamise nupuke, mille kaudu saab oma äranägemise järgi Klassilehte väikese rahasummaga toetada.

  5. Sai selline muudatus kasutajate registreerimisel sisse viidud, et enam pole vaja eraldi heakskiitu ning iga kasutaja saab koheselt sisse logida, kuid niikaua kuni pole teada kellega on tegemist, ei pääse piiratud postitustele ikkagi ligi!

  6. Kodulehel on kõik piirangud maha võetud, nüüd saab seda ka välisriikidest külastada, kuid seoses sellega tuli ka vaba registreerimine välja lülitada ning edaspidi saab kasutajaks registreerida, saates vastava taotluse kodulehe kontakti alt või kiri aadressile admin@klassileht.ee

  7. Registreerimisaken sai viidud üles paremasse äärde ning nüüd on kodulehel alguses kohe viis postitust, sest vahel tule 2-3 sissekannet päevas ning inimesed ei märka varasemaid postitusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.